Co nowego
Opublikowane 16 listopada 2021

„Komentarz do ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych” mec. J. Lipskiego wkrótce w księgarniach

Foto. pexels.com by Cottonbro

Foto. pexels.com by Cottonbro

 

Z satysfakcją informujemy, że wkrótce nakładem Wydawnictwa C.H. Beck w serii Krótkie Komentarze Becka ukaże się książka mecenasa Jana Lipskiego: Komentarz do ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Planowany termin wydania to 30 grudnia 2021 r.

 

Komentarz omawia zasady zakładania, prowadzenia i likwidacji rodzinnych ogrodów działkowych, praw i obowiązków działkowców, a także reguły funkcjonowania stowarzyszeń ogrodowych. Wagę problematyki ujętej w komentowanej ustawie należycie unaoczniają liczby: w Polsce jest ponad 960 000 działek, a korzysta z nich, wedle danych CBOS, nie mniej niż 4 miliony osób. Powierzchnia gruntów zajmowanych w całym kraju przez blisko 4 930 rodzinne ogrody działkowe szacowana jest na ponad 43 000 ha.

 

Książka przeznaczona jest dla osób pragnących pogłębić wiedzę o ogrodach działkowych, w szczególności dla notariuszy, sędziów, adwokatów, radców prawnych, komorników, zarządców nieruchomości, a także aplikantów notarialnych, sądowych, adwokackich, radcowskich i komorniczych. Mogą z niej korzystać również studenci wydziałów prawa i administracji.

 

Zapraszamy do zapoznania się z przedstawioną na stronie Wydawnictwa zapowiedzią wydawniczą:

https://www.ksiegarnia.beck.pl/20463-ustawa-o-rodzinnych-ogrodach-dzialkowych-komentarz-jan-lipski#opis

Co nowego
Źródło Pexels.com by Picjumbocom

Czy domena może naruszać znak towarowy?

Obecnie komunikacja marketingowa oparta jest na promocji marki w Internecie. Wśród wielu narzędzi do promocji marki i przedsiębiorstwa w sieci można wymienić stronę internetową, profile w mediach społecznościowych, blogi oraz fora branżowe. Szczególną rolę należy jednak przypisać stronie internetowej. Strona internetowa jest zazwyczaj pierwszym miejscem, w którym potencjalny klient może zapoznać się z ofertą danego […]

Czytaj więcej
Źródło Pexels.com by Sora Shimazaki

Dwa lata funkcjonowania Sądów Własności Intelektualnej

28 czerwca br. w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca dwa lata funkcjonowania Sądów Własności Intelektualnej w Polsce. W Konferencji wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości, Pani Prezes Urzędu Patentowego, profesorowie zajmujący się własnością intelektualną, sędziowie orzekający w sądach własności intelektualnej, radcowie prawni, adwokaci i rzecznicy patentowi oraz przedstawiciele związków pracodawców. Dyskusję zorganizował Urząd Patentowy RP we […]

Czytaj więcej