Prawo gospodarcze i administracyjno-gospodarcze
Współcześnie aktywność gospodarcza przedsiębiorcy uwzględniać musi dwie płaszczyzny formalne prowadzonej działalności.
Po pierwsze, konieczne jest właściwe zabezpieczenie realizowanych transakcji na gruncie prawa prywatnego – poprzez odpowiednie, profesjonalne przygotowanie umowy, wzorca umownego lub regulaminu, zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń przed skutkami niewykonania lub nienależytego (nieterminowego lub częściowo wadliwego) wykonania umowy przez kontrahenta, umożliwiających skuteczne egzekwowanie wnikających z umów uprawnień. Przedsiębiorca wkalkulować musi w realizowane projekty ryzyka związane z nierzetelnością kontrahenta oraz czynnikami losowymi, uwzględniając je w umowach z kontrahentami.
Po drugie, przy realizowanych projektów biznesowych należy wziąć pod uwagę obowiązujące regulacje publiczno-prawne, które mogą wynikać – w zależności do przedmiotu prowadzonej działalności – z przepisów prawa energetycznego, prawa budowlanego, prawa żywnościowego, prawa oświatowego, farmaceutycznego, czy prawa o miarach – i mieć istotny wpływ na opłacalność przedsięwzięcia i ryzyko biznesowe oraz treść umowy z kontrahentem.
Jednym z podstawowych zadań Kancelarii jest ocena ryzyka prawnego, badanie wpływu regulacji prawnych na transakcje przeprowadzane przez naszych Klientów oraz właściwe zabezpieczanie prawne Klientów. Niezależnie od tego, jaki jest przedmiot działalności naszych Klientów, zawsze istnieje potrzeba opracowania umów dostosowanych do specyficznych wymagań danego projektu, w tym negocjacja treści umów proponowanych przez partnerów handlowych. W każdym przypadku oferujemy Klientom przygotowanie oryginalnych projektów umów lub innych dokumentów, uwzględniających ich konkretne, indywidualnie zidentyfikowane potrzeby. Opracowywaliśmy i opiniowaliśmy szereg specjalistycznych umów dotyczących m.in. korzystania z nieruchomości (najmu, dzierżawy, użyczenia), umów o dzieło oraz o roboty budowlane, umów dostawy towarów i usług, umów leasingu, umów o udzielenie licencji i przeniesienie praw autorskich do utworu, umów dotyczących komercjalizacji badań naukowych, umów inwestycyjnych, umów o świadczenie usług konsultingowych lub księgowych, umów o stworzenie serwisu internetowego, umów pożyczki, umów o udzielenie kredytu, umów poręczenia, umów spółki, umów sprzedaży udziałów spółki, umów o pracę i innych.
Wspierając Państwa w negocjowaniu i zawieraniu specjalistycznych umów oferujemy Państwu profesjonalną wiedzę oraz doradztwo w zakresie praw i obowiązków wynikających z przepisów prawa publicznego gospodarczego, kreującego środowisko prawne dla aktywności biznesowej przedsiębiorców. Podmiotom prowadzącym działalność w zakresie energetyki oferujemy wsparcie osób mających doświadczenie naukowe i praktyczne w prawie energetycznym. Podobnie, usługi dla producentów sektora spożywczego realizowane są przez osoby prowadzące zarazem praktykę zawodową i działalność naukową w tym zakresie. Dokonujemy analiz w zakresie praw i obowiązków wynikających z przepisów prawa budowlanego oraz przepisów regulujących zasady zagospodarowania przestrzennego. Przedsiębiorcom prowadzącym instytucje oświatowe oferujemy pomoc z zakresu prawa oświatowego. Doradzamy też w wielu innych specjalistycznych dziedzinach prawa, korzystając w razie potrzeby z doradztwa współpracujących z Kancelarią pracowników naukowych wydziałów prawa w szkołach wyższych. Aby uzyskać szczegółową informację o dziedzinach prawa w których oferujemy Państwu pomoc specjalisty z danej dziedziny prosimy o kontakt z Kancelarią na adres: kancelaria@nls-law.pl